02
04
DSC_7690 (1)
216851871
20210130_110224
DSC_1149


Nevíte kam na výlet?

Na následujícím odkazu najdete řadu tipů kam se v Děčíně a jeho okolí vydat. Je libo hrad, rozhledna, ferrata, vyhlídka, koupaliště, jeskyně nebo vodopád,..?

https://mapy.cz/s/kupacerase

Vrabinec

Ačkoli se vrchol zříceniny Vrabinec zdá jako nezdolatelná překážka pro méně zdatné turisty, opak je pravdou. Na Vrabinec se můžete vypravit z části obce Děčín - Lesná, kam se pohodlně dostanete autobusem a pak už jdete jen po vrstevnici. Zpět do Děčína můžete dojet vláčkem z Těchlovic. Ti zdatnější mohou naopak trasu v Těchlovicích začít, přes Lesnou dojít až na Vysoký Chlum a poté dolů pěšky do Děčína.

 

Lesná - Těchlovice: https://mapy.cz/s/lujalovovu

 

Lesná - Chlum - Děčín: https://mapy.cz/s/lorosekagu

Děčínský Sněžník

Ideální místo kam jít v zimě, v létě, na západ slunce či během dne. Máte možnost vydat se ke Sněžníku autem, autobusem či přímo pěšky z Děčína.

https://mapy.cz/s/pavocodolu

 

Tiské stěny

Výlet na Sněžník se dá zkombinovat s návštěvou skalního města Tisá, které je vzdálené cca 5 km. Přejít můžete mezi místy pěšky nebo se svézt autem. Tisá je ideální za horkých dní, kdy se můžete schovat mezi skalní věže, ale nádherná je také na podzim i v zimě.

https://mapy.cz/s/gogevagemu

 

Labské vyhlídky

Na kaňon Labe je krásný pohled nejen ze sedla kola, z paluby lodi, ale také z vrcholků labských skal. Labe nabízí řadu vyhlídek jak na pravém, tak na levém břehu. Na většinu z nich buď můžete dojít pěšky z Děčína, případně si pomoci autobusem.

 

 

Levobřežní vyhlídky: https://mapy.cz/s/renasolufo

 

Pravobřezní vyhlídky: https://mapy.cz/s/huzanedafo


Děčínský zámek
Děčín, České Švýcarsko


Pastýřská stěna
Děčín, České Švýcarsko


ZOO Děčín
Děčín, České Švýcarsko

 

 


Vyhlídka Belvedér
Labská stráň, České Švýcarsko


Bastei
Saské Švýcarsko

Mariina vyhlídka
Jetřichovice, České Švýcarsko

 

 

Pravčická brána
Hřensko, České Švýcarsko

Soutěsky Hřensko
Edmundova a Divoká Soutěska