Pastýřská stěna - Děčín, České Švýcarsko

     
     
             
 
Romantická vyhlídka Pastýřská stěna naleznete na skalním ostrohu, majestátně se tyčící nad městem Děčín, na levém břehu řeky Labe přímo naproti děčínskému zámku. Je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek v Česku. Kromě krásného výhledu zde také můžete posedět ve výletní restauraci s letní terasou, která je také přezdívaná jako "Nebíčko". Pastýřská stěna zde stojí již od roku 1892, původně zde byla dřevěná budova, než ji v roce 1905 nahradil kamenný hostinec s rozhlednou (v současnosti rozhledna uzavřena) v podobě módní napodobeniny romantického hradu. Masivní skálou také prochází železniční tunel a nedaleko Pastýřské stěny je také velmi hezká zoologická zahrada. Některá chovaná zvířata patří mezi celosvětově ohrožené druhy, v roce 1997 byl navíc otevřen nový medvědinec. Návštěvu Pastýřské stěny dopručujeme spojit s návštěvou ZOO a příjemnou procházkou po lesoparku, který se na skalním ostrohu nachází.

Přístupnost:
Na Pastýřskou stěnu se dostanete z Děčína po strmé výstupové stezce (červená značka) od Tyršova mostu, která překonává převýšení 150 metrů nebo také autem z Teplické ulice, z Děčínské části Podmokly.

Provozní doba restaurace:
Restaurace po - so od 11:00 - 23:00; ne od 11:00 - 22:00
Vstupné:
Přístup na vyhlídku volný celoročně.

Více zde: http://www.region-ceskesvycarsko.cz/rozhledny-vyhlidky/pastyrska-stena/

 
 

Hostel Děčín, Čs.Mládeže 195/21, 40502 Děčín               tel.: +420 777 286 963                 e-mail: info@hostel-decin.cz