Mariina vyhlídka - Jetřichovice, České Švýcarsko

         
             
             
 

Vyhlídce se přezdívá též Mariina skála ( 428 m . n. m.), je to nejznámější a asi také nejoblíbenější místo turistických výletů v  Jetřichovických skalách . Tři pískovcové hroty, z nichž prostřední ve výšce 247 metrů se dříve jmenoval Velký Ostrý a dnes Mariina skála , najdete 1 kilometr severovýchodně od Jetřichovic. Skalnatý vrcholek byl přejmenován podle manželky majitele panství, kněžny Marie Anny Kinské v roce 1856, na popud manžela Ferdinanda Kinského. Skála v minulosti sloužila jako strážní místo protipožární hlídky v kraji. Na výhledové ploše je umístěn romantický dřevený altán, je zde panoramatický výhled do okolí, na lesy, skály a kopce NP České Švýcarsko . Altán již není původní, starý vyhořel kvůli nedbalosti turistů v roce 2005. Populární je pozorování západu slunce. V okolí horolezecké terény.

Přístupnost:

K Mariině vyhlídce se dostanete po červené turistické značce z Jetřichovic. Z dalších atraktivit v blízkosti vyhlídky je to zejména Vilemínina stěna nebo Falkenštejn.

Vstupné:
Přístup k výhlídce volný celoročně.Více zde: http://www.region-ceskesvycarsko.cz/rozhledny-vyhlidky/mariina-vyhlidka/

 
 

Hostel Děčín, Čs.Mládeže 195/21, 40502 Děčín               tel.: +420 777 286 963                 e-mail: info@hostel-decin.cz